II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D WA

13.09.2014 - godzina 08:00
Polski Związek Łuczniczy, Polskie Łucznictwo 3D, Łuczniczy Klub Sportowy X10 Jaworze zapraszają na II Mistrzostwa Polski W łucznictwie 3D WA
Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało

Odliczanie czasu
zakończone

Link:
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY I REJESTRACJA

Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D IFAA Varin 2014

14.09.2014 - godzina 09:00
Polskie Łucznictwo 3D, Łuczniczy Klub Sportowy X10 Jaworze zapraszają na I Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D IFAA
Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało

Odliczanie czasu
zakończone

Link:
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Uwaga:

Forum używa plików ciasteczek i podobnych technologii. Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji: Prywatność i ciasteczka w naszych witrynach

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

myśliwska BROŃ PALNA
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: myśliwska BROŃ PALNA

Odp: myśliwska BROŃ PALNA 2 lata, 2 mies. temu #1984

• satornik
  • ( Użytkownik )
  • Junior Dyskutant
  • Oklaski: 0
A wiesz Piotrku - ja zawsze strzelałem ze strzelb z 2 spustami - i przyzwyczaiłem się szybko. To jest proste rozwiązanie, i spisuje się doskonale, zwłaszcza jak na zbiorówce mam w jednej lufie śrut a w drugiej brenekę. Jeszcze nigdy się nie pomyliłem. A z jednym spustem to nie wiem nawet jak to się robi, chyba jest przełącznik. Jednospustowe strzelby doskonale spisują się w sporcie lub też, jak polujesz tylko np na ptactwo. Wielu z nas używa strzelb na polowaniach zbiorowych, wtedy chyba jednak lepszym rozwiązaniem są 2 spusty. Ale to też w dużej mierze kwestia przyzywczajenia.

Odp: myśliwska BROŃ PALNA 2 lata, 2 mies. temu #1986

• Mariusz Wojtasiuk
  • ( Użytkownik )
  • Platynowy Dyskutant
Mój ojciec też polował z Iżem i to była strzelba horyzontalna z dwoma spustami. Wydaje mi się, że to jest klasyczne rozwiązanie-przede wszystkim sprawdzone i tak jak napisałem Wojtek, jeden spust przypisany jednej lufie. Można wybrać do której co wkładamy i albo siejemy ze śrutu, albo możemy jeśli będzie taka potrzeba użyć breneki. Faktycznie w strzelbach z jednym spustem jest przełącznik, ale szczerze mówiąc tylko raz miałem na chwilę okazję trzymać taką w ręku i nie bardzo się wtedy przyglądałem mechanizmom działania. Jestem już raczej na 90% zdecydowany na 12/70 i z dwoma spustami. A czy to będzie bok, czy też horyzontalna? Raczej bok, choć jak to mój ojciec dawno temu powiedział: podczas składania się do strzału wydawało mu się, że w dłoniach trzyma "kłonicę" a nie strzelbę i w dwa tyg po zakupie nowego boka, zamienił się z kolegą za horyzontalną i z nią polował przeszło 30 lat. Wiadomo, że strzelba horyzontalna ma bardziej smukłą sylwetkę, a to za sprawą mniejszej ilości drewna użytej do budowy czółenka. A poza tym trzeba się z nią dobrze czuć i jeszcze lepiej strzelać. :-)
A na co zwracać uwagę przy zakupie używanych sztucerów? Zawsze jechać do rusznikarza, by go sprawdził?
Łuk - PSE X-Force Dream Season 28" 80#
Celownik - TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka - Trophy Ridge Revolution
Kołczan - Shooter 6
Spust - Scoot Rhino Release
Strzały -A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.
Ostatnio zmieniany: 2 lata, 2 mies. temu przez Mariusz Wojtasiuk.

Odp: myśliwska BROŃ PALNA 2 lata, 2 mies. temu #1988

• satornik
  • ( Użytkownik )
  • Junior Dyskutant
W przypadku strzelby zakup używanej nie stanowi problemu: patrzysz, czy ma proste lufy i czy nie ma (zbyt dużych) luzów. Jeżeli nawet jest jakiś nalot w lufach, to wcale nie jest jakiś wielki problem, chciaż najlepiej żeby były w środku jak lustro. Moja dubeltówka ma zagniecenie niedaleko wylotu, od dawna planuję to naprawić, ale jeszcze nie zdążyłem... :-) Nie ma żadnej różnicy pomiędzy lufami w pokryciu śrutem, choć jedna jest wgnieciona.
W przypadku używanego sztucera sprawa nie jest taka prosta. Optymalnie byłoby wybrać się do rusznikarza oraz wziąć broń na strzelnicę - to właściwie chyba kluczowe. Jeżeli "sieje po tarczy" to raczej nic z tego nie będzie. Chociaż przyczyną siania może być co innego (np luneta lub montaż) to chyba nie warto tego zgłębiać. A właściwie, to optymalnie jest kupić nowy... jeżeli budżet pozwala.
Trzeba też pamiętać, że nowa broń może mieć słabe skupienie z jednej amunicji a znacznie lepsze z innej. To prawda, że różne egzemplarze tego samego modelu mogą "lubić" różną amunicję. Trzeba, w przypadku nowej, wypróbować kilku producentów. Przy używanej wystarczy zapytać poprzedniego właściciela, prawdopodobnie już to zrobił.
Ja zaczynałem od zwykłego Iża 18, w którym kolega rusznikarz poprawił mi spust, bo fabryczny był skandalicznie twardy. Zupełnie dobra broń z fajnym skupieniem. Lis na 100-150 m nie miał szans. Pozbyłem się go głównie dlatego, że był przerażająco brzydki. Zdecydowanie odradzam natomiast doświadczenia z tanimi lunetami i (zwłaszcza) montażami. Kończy się to zawsze tak samo - mnóstwo zmarnowanej amunicji na strzelnicy a na koniec i tak trzeba kupić porządny, stalowy, firmowy montaż i lunetę, która się nie przestawia przy strzale. Jeżeli budżet jest ograniczony, to koniecznie trzeba zainwestować w dobry montaż i lunetę, a broń, nawet niskiej klasy i tak będzie strzelać zupełnie zadowalająco.

Odp: myśliwska BROŃ PALNA 2 lata, 2 mies. temu #1992

Ja również polowałem z bockiem o 2 spustach, niestety to rozwiązanie nie pasowało mi na strzelnicy, więc gdy kupowałem własną broń wybrałem jednostkę z 1 spustem i selektorem, pozwala on na błyskawiczne przełączenie kolejności strzałów. Co do długości komory, to większość nowych jednostek jest produkowana z myślą o śrucie stalowym i kalibrach magnum, więc z komorami 76. Są one oczywiście przystosowane do amunicji 70. Osobiście nie poluję z amunicją magnum, ona działa chyba tylko na ego myśliwego, w zeszłym sezonie polowaliśmy z kolegą, który na kaczki używa amunicji minimagnum, bardzo się zdziwił gdy powiedzieliśmy mu, że my strzelamy amunicją trapową. Kolega ten (kojot na niego wołają) pływał w łódce z bratem, gdy zerwały się kaczki, po każdym jego strzale łódka przesuwała się pół mera do tyłu, na kaczkach nie zrobiło to większego wrażenia (a huk był jak z 30-06) i nie chciały współpracować z kojotem, a brat po 5 strzałach podniósł 3 kaczory.

Odp: myśliwska BROŃ PALNA 2 lata, 2 mies. temu #1994

• Mariusz Wojtasiuk
  • ( Użytkownik )
  • Platynowy Dyskutant
Jutro odbieram legitymację PZŁ, a we czwartek jedziemy z chłopakami do Lublina złożyć papiery na pozwolenie na broń. Więc jeszcze chwilka i pytanie "jaki karabin i jaka strzelba" będzie jak najbardziej aktualne i do tego coraz bardziej nurtujące. A ha..doszły mnie słuchy, że nim dostanę pozwolenie na broń, to przed wizytą dzielnicowego podczas wywiadu środowiskowego powinienem zaopatrzyć się w szafę na broń. Czy faktycznie szafę muszę kupić na tym etapie? I może proszę o jeszcze jedną poradę: co muszę jeszcze kupić tak na początek przygody z bronią palną? pas na amunicję(skórzany, czy może płócienny?) , wyciory, troki?? . W miarę upływu czasu będę powoli w niektóre rzeczy się zaopatrywał, ale wiadomo, że na to wszystko potrzeba sporo środków, a ja je muszę dzielić. Pozdrowionka z upalnego Zamościa.

Hubert Darz
Łuk - PSE X-Force Dream Season 28" 80#
Celownik - TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka - Trophy Ridge Revolution
Kołczan - Shooter 6
Spust - Scoot Rhino Release
Strzały -A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Odp: myśliwska BROŃ PALNA 2 lata, 2 mies. temu #1996

Piotrek Zagórski napisał:
...pływał w łódce z bratem, gdy zerwały się kaczki, po każdym jego strzale łódka przesuwała się pół mera do tyłu, na kaczkach nie zrobiło to większego wrażenia (a huk był jak z 30-06) i nie chciały współpracować...

jak to mówią..."jedna paczka - jedna kaczka"... ;)

Moim b.skromnym zdaniem ... broń myśliwska to powinien być kompromis zastosowania myśliwskiego (skuteczności pocisku) i treningu na strzelnicy (wygody i precyzji częstego strzelania).
Osobiście uważam, że każdy myśliwy powinien strzelać treningowo, przy każdej okazji,... a w wariancie idealnym - uprawiać sportowe strzelectwo w myśliwskich konkurencjach.
Ładunki "armatnie" zniechęcają do częstego trenowania,... i myśliwi po prostu nie strzelają tyle co powinni.
Anarchy / FMJ + RamCat,
CZ-550lux / SBT Sierra
Ostatnio zmieniany: 2 lata, 2 mies. temu przez Piotr Kociołek.
Wygenerowano w 0.67 sekundy